Menu

Co Wskazane jest wiedzieć w czasie Najmu Wozu?

Styczeń 14, 2020 - wypożyczalnia
Co Wskazane jest wiedzieć w czasie Najmu Wozu?

Pożyczenie pojazdu potrafi być zwodnicze. Między postulatami ubezpieczeniowymi a ukrytymi opłatami, możesz nie mieć świadomości, czy nie przegapiłeś znaczących elementów w czasie rezerwacji samochodu. Wymieniamy więc parę punktów, jakie warto mieć na uwadze w czasie rezerwacji wypożyczonego pojazdu.

Ile lokalizacji wynajmu tyle cen

Poniektóre wypożyczalnie aut pociągają za sobą większe dopłaty. Dodatkowe opłaty różnią się w zależności od lokalizacji, jednak najczęściej opłacasz wyższą opłatę za odbiór samochodu z lotniska. Lotniska są wziętą lokalizacją, w jakiej wolno zabierać auta, także należy się spodziewać dłuższych czasów oczekiwania na wypożyczalnie pojazdów, w sytuacji, gdy nie mają tam swojego miejsca.
Zważ uzupełniający komfort odbioru pożyczonego pojazdu na lotnisku w porównaniu z dodatkowymi opłatami za korzystanie z lokalizacji premium. Rozważ alternatywę skorzystania z transportu zbiorowego, aby dotrzeć do innych lokalizacji w centrum miasta i odebrać pojazd stamtąd, ażeby zaoszczędzić gotówkę.

Autowypożyczalnia radziNawet kiedy na początku może wydawać się, że jest to bardzo dużo rzeczy, istnieje wiele ukrytych opłat, które potrafią naprawdę zwiększyć rachunek za wynajęcie pojazdu. Przykładowo niektórzy kierowcy będą pobierać od poniektórych wypożyczalni zapłaty za dodatkowe dniówki. Jeśli Ty i kierowcy nie skończyliście wyznaczonego wieku, być może będziesz zobligowany/a każdego dnia płacić dodatek dla nieletnich. Najczęściej obowiązują minimalne i maksymalne wymogi wieku kierowców, jednakże różnią się one w zależności od państwa.
Przed oddaniem pojazdu do użytku upewnij się, że masz punkt na tankowanie paliwa. W razie, gdy po powrocie do autowypożyczalni nie zostanie w pełni zapełniony zbiornik, zakłady najmujące auta nakładają specjalne opłaty. W wybranych firmach można płacić za ropę z góry, ale często jest to znacznie droższe. W sytuacji, gdy nie chcesz uiścić dodatkowej opłaty, by ustrzec się niedogodności, generalnie lepiej jest uzupełnić zbiornik samemu.

Upewnij się, że najęte auto jest odpowiednio ubezpieczoneIstotne jest, by podróż była zabezpieczona. Upewnij się wszak, że masz szczegóły umowy ubezpieczeniowej i nie nabywasz zbędnego kolejnego ubezpieczenia.Wypożyczalnie samochodów często będą pragnęły zaoferować Ci swój produkt ubezpieczeniowy, jaki może nie być pomocny, kiedy posiadasz istniejącą umowę ubezpieczeniową, która pokrywa już zdarzenia wyrządzone w pojeździe.
Nie przeciągaj na ostatnią chwilę zakupu ubezpieczenia. Często polisy ubezpieczeniowe oferowane w autowypożyczalni są droższe i mogą wykluczać konkretne przyczyny szkód. Zaznajom się z elementami swojej polisy, ażebyś wiedział, na co jesteś objęty zabezpieczeniem. Nasi agenci ubezpieczeniowi oferują polisy jakościowe dla wielu szkód typowo wykluczanych przez autowypożyczalnie.

Dwa razy sprawdź wynajęty pojazd pod kątem ewentualnych uszkodzeńPrzed eskapadą pożyczonym autem powinno się bardzo rzetelnie zobaczyć, czy nie ma żadnych nadzwyczajnych uszkodzeń, które nie zostały odnotowane w raporcie. W sytuacji, gdy w czasie zwrotu auta zostanie przyuważone nowe uszkodzenie, pozostaniesz obarczony kosztami. Z tego powodu wiele ludzi decyduje się na fotografowanie samochodu, gdyby jakakolwiek szkoda w późniejszym czasie była zakwestionowana.

Wypożyczalnia aut- ważne punktyPrzed zarezerwowaniem samochodu upewnij się, iż dokonujesz dobrego wyboru. Chociaż wiele wypożyczalni aut oferuje nieograniczone przebiegi, w poniektórych przypadkach może być dzienny limit. Możesz zapłacić dużo więcej, kiedy przewyższysz limit przebiegu.
Upewnij się, iż wiesz jaką dokumentację należy dostarczyć do wypożyczalni aut, ponieważ firmy mają inne wymagania. Należy również mieć na uwadze, że jeżeli przewidujesz przewieźć samochód poza granice międzynarodowe, na ogół będziesz musiał uzyskać zgodę wypożyczalni aut, bowiem niektóre z nich nie zezwalają na przejazd poza granice państwa bazowego.
Pod warunkiem, że dobrze się przygotujesz do wyprawy i sumiennie przeczytasz warunki pożyczenia pojazdu, zdołasz ustrzec się wszelakich problemów w wypożyczalni.

autor: www.rdg.pl